Naujausi skelbimai: Grožinė, populiarioji literatūra

Šio skelbimo galiojimo laikas yra pasibaigęs
Amerikietė mergaitė
Tipas:Kita
Kaina, €:2.90 €
Veiksmas:Parduoda
Būklė:Naudota
Leidinio kalba:Lietuvių kalba

Kokybė: Kaip nauja!1969 metų ruduo Traktene. Gyvenimo gija nutrūksta. Amerikietė mergaitė Edė nuskęsta, o jos draugas Bjornas pasikaria.


Šis įvykis tampa vietos mitu. Jis sklinda į įvairias vietas ir iš jų, o centre yra Traktenas. Istorija rutuliojasi kaip mirganti, graži, nebyli ir tamsi gija laike – iš jos gimsta gandai, šnabždesiai, fantazijos...


Po kelerių metų dvi vienišės svajoklės Sandra ir Dorisė ima joje kapstytis. Mergaitės kuria savo pasaulį, savo kalbą, savo taisykles. Tačiau šito žaidimo pasekmės labai skaudžios.


„Amerikietė mergaitė“ – romanas apie netikėtą jaunų žmonių mirtį, melą ir apgavystę, apie meilę ir sužlugusius lūkesčius, parašytas nuostabiai savita, taiklia ir humoristine kalba. Už šią knygą Monika Fagerholm buvo nominuota Šiaurės Ministrų Tarybos literatūrinei premijai ir Runebergo premijai, apdovanota Augusto premija, Aniaros premija bei Göteborgs-Posten literatūros premija. Romanas iš karto tapo bestseleriu, buvo išverstas į daugybę kalbų, pagal jį sukurtas filmas. Pasak kritikų, tai skaitymo nuotykis, kuriam negali atsispirti.


Apie autorę


Monika Fagerholm gimė 1961 m. Ji priklauso Suomijos švedų bendruomenei. Tarptautinį pripažinimą rašytojai pelnė jau pirmas jos romanas Nuostabios moterys pajūryje (1994). Tuo metu tai buvo labiausiai į užsienio kalbas verčiama skandinavų knyga. Pagal ją sukurtas filmas. 1998 m. išleistas antras romanas Diva tapo moderniosios literatūros pavyzdžiu, laimėjo Švedijos literatūros premiją ir Nyland meno premiją.

Naujasis Plius.ltParašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Slapukus galite bet kada atšaukti. Daugiau. Sutinku