Mielas draugas Pjeras ir Žanas. Novelės. Gi de Mopasanas.

Apysakos, apsakymai (parduoda, siūlo) Vilniuje skelbimas

Tipas:Apysakos, apsakymai
Kaina, €:3 € (10.36 Lt)
Veiksmas:Parduoda
Būklė:Nauja
Leidinio kalba:Lietuvių kalba

559psl.
„Mielas draugas“- Žoržas – vargšas, atvažiavęs į Prancūzijos sostinę, kad prasimuštų į žmones. Tačiau jam nesiseka – kišenės tuščios, jis gyvena nuo algos iki algos, dažnai badauja, tačiau neatsisako smulkių malonumų – kai reikia rinktis tarp pietų ir bokalo alaus bare, jis renkasi alų. Tačiau vieną dieną jis sutinka seną savo draugą Forestjė. Šis pasiūlo Žoržui įsidarbinti laikraštyje „Prancūzijos gyvenimas“, kuriame dirba ir pats. Ši pažintis atveria Žoržui kelius į taip jo trokštamą pripažinimą ir pasiturimą gyvenimą. Žoržas Diurua trokšta praturtėti, kad daugiau netektų badauti ir kęsti nepritekliaus. Tačiau Žoržas – lipantis per kitų galvas intrigantas, kuriam nesvarbu kokių priemonių teks griebtis, kad tik pasiektų tikslą. Žoržas – nemalonus ir atstumiantis veikėjas, pavydintis kitiems jų materialinės gerovės, nieko dorai nesugebantis. Jis nevertina moterų ir vargu ar dėl ko nors jį graužia sąžinė. Tačiau Žoržas – tiesiog tipiškas socialinės savo epochos santvarkos produktas. Jam terūpi tik pinigai ir padėtis visuomenėje. Jis nėra labai protingas, bet sugeba pasinaudoti jam pasitaikiusia proga. Tiesa, moterys, kuriomis jis naudojosi (bent jau išskyrus Siuzaną) nėra tokios jau nekaltos ir nemačiusios gyvenimo, kad negalėtų perprasti tokio žmogaus kaip Žoržas. Todėl, manau, visi gavo tai, ko norėjo. Nes kol bus patiklių ir aukščiau stovintiems pataikaujančių žmonių, tol bus ir tokių – lipančių per tų žmonių galvas.

Pjeras ir Žanas“- Miršta artimas Rolanų šeimos draugas, visą savo turtą palikdamas jaunesniajam sūnui Žanui. Šeima apsidžiaugia, tik vyresnysis Pjeras pavydi broliui, pyksta ant jo ir šalinasi šeimos. Jį lanko nelinksmos mintys, skverbiasi įtarimas. Galiausiai Pjeras supranta, o vėliau ir įsitikina, dėl kokios priežasties velionis visus pinigus paliko tik Žanui, nors mylėjo juos abu.

Novelės - Mopasanas apskritai nesidrovi pasakoti apie prostitutes – jo apsakymas „Ponios Teljė namai“ yra apie viešnamį, kurio gyventojos – jautrios ir geros moterys. „Panelėje Fifi“ taip pat matome laisvo elgesio moterį, kuri pasipriešina jos tėvynę dergiančiam prūsų užkariautojui-kareiviui. Mopasanas vaizduoja ir žmones, kurie vaikosi tik pelno, paaukodami net artimųjų sveikatą. Tačiau čia pat vėl išvystame pasiaukojimą tėvynei, draugystę, meilę. Paskutinę novelę „Mažoji Rok“ galima būtų pavadinti detektyvu – rasta išprievartauta ir nužudyta mergaitė. Ieškomas jos žudikas, tačiau bergždžiai. Ir čia pat vaizduojamos to žudiko dvasinės kančios ir jį lankantys košmarai.
Naujasis Plius.ltParašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su www.plius.lt slapukų politika. Daugiau apie slapukus.
X