Gyvenamasis namas Radviliškio r. sav., Diktariškiuose

Parduodami gyvenamieji namai Radviliškyje skelbimas

Kaina, €:376 506.02 € (1 299 999.99 Lt)
1 kv. m kaina:198.16 € (684.21 Lt)
Veiksmas:Parduoda
Aukštų skaičius:2
Bendras pastato plotas:1900.00 kv. m
Sklypo plotas:147.00 a
Namo tipas:Mūrinis
Statybos metai:1820
Namo būklė:Dalinė apdaila
Šildymas:Kita
Dujos:Nėra
Savivaldybė:Radviliškio r. sav.
Gyvenvietė:Diktariškiai

Parduodamas Diktariškių dvaras adresu Diktariškių k., Šaukoto sen., Radviliškio r.sav. 1820 m. pastatytas Šemetų giminės. Už dalyvavimą 1863 m. sukilime Juozas Šemeta caro valdžios ištremtas į Ufą, o dvaras nusavintas. Nuo XIX a. dvaro šeimininkai dažnai keitėsi. Dėl to ne kartą buvo rekonstruotas dvaro vidus. Dabartiniam dvaro savininkui priklauso išlikę Tado Šemetos statyti klasicistiniai dvaro rūmai (vienaaukštis 1592 kv.m bendro ploto mūrinis pastatas su dviaukšte centrine dalimi, kurio fasadą puošia 6 kolonų portikas, iš kiemo pusės centrinė dalis akcentuota 6 piliastrais ir trikampiu frontonu), 1.47 ha kitos paskirties žemės valdos(didelis parkas, įspūdingo grožio įvažiavimas-brandžių medžių alėja), 170 kv.m mūrinis sandėlis ir du medinio karkaso sandėliai (26 ir 76 kv. m). Dvarui kaip ir sodui reikia priežiūros. Dvaras priskiriamas respublikinės reikšmės kultūros paveldo paminklų kategorijai ir yra galimybė renovacijai, pasinaudojant ES struktūrinių fondų finansavimu. Dvarą galima būtų pritaikyti turizmo reikmėms(dvaro rūmuose įrengti prabangius nuomojamus gyvenamuosius apartamentus, pokylių sales, konferencijų salę, teikti sveikatinimo paslaugas). Iš kitų statinių išlikę dvaro tvartai, spirito varykla ir svirnas, kurie dabartiniam dvaro savininkui nepriklauso. Atsiradus poreikiui galima būtų kalbėtis ir apie greta esančių žemės valdų bei išlikusių dvaro pagalbinių pastatų įsigijimą. Šaltiniai: I.Semaškaitė-"Dvarai. Spindesys ir skurdas", 2007, "Algimantas“ ir L. Garbačauskas-www.garbacauskas.lt.Net du kartus daugiau REBEST parduodamų namų rasite www.rebest.lt

Pavargote nuo nuolatinių paieškų? Taupykite savo laiką ir susisiekite su REBEST nekilnojamojo turto ekspertu, kuris išsiaiškinęs Jūsų poreikius pateiks Jums tinkamiausią pasiūlymą. 

Daugiau informacijos apie objektą www.rebest.lt Objekto nr. : 1260

• NEMOKAMOS REBEST nekilnojamojo turto ekspertų konsultacijos.
• Tvarkome su nekilnojamuoju turtu susijusius dokumentus.
• Padedame nekilnojamojo turto vertinimo klausimais.
• Ruošiame pastatų energinio naudingumo sertifikatus.
• Naudojantis REBEST paslaugomis, gausite bankų paskolas geresnėmis sąlygomis.
Naujasis Plius.ltParašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su www.plius.lt slapukų politika. Daugiau apie slapukus.
X