Naujausi skelbimai: Ožkos

Šio skelbimo galiojimo laikas yra pasibaigęs
Šviežiapienės ožkos, jų jaunikliai
Kaina, €:-
Veiksmas:Parduoda

John Seimour, škotų mokslininkas ir praktikas, rašė : „Gera ožka duoda nuo 1,7 iki 3,4 l pieno. Labai pieningoms ožkoms ( aš jų nelaikyčiau) reikia kokybiško pašaro ir šiltų patalpų.“
Internetas mirga skelbimais apie parduodamų ožkų primilžius – 6-7litrai. Kiekvienas turėtų susimąstyti : ar pardavėjas jį kvailina ar pats toks yra.
Pagrindinė taisyklė, kad gera ožka duoda nuo 1,7 iki 3,4 l pieno, turi ir išimčių. Jeigu įsigijote, ar laikote labai pieningą ožką, laukite bėdos - ligos paresis s. coma puerperalis. Šia liga suserga labai produktyvios gausiai šeriamos apsiožkavusios ožkos dėl medžiagų apykaitos sutrikimų, angliavandenių , kalcio , fosforo, magnio trūkumo. Ožka išsenka, sutrinka nervinė sistema, ji griūna, bando stotis, tampa nejautri aplinkai, sustoja virškinimas, išpunta ir dvesia. Taip ožkos organizmas nusilpsta perdaug duodamas pieno. Šis ligos aprašymas yra iš Veterinarijos gydytojo vadovo, 128psl.
Tai štai kodėl J. Seymour pataria nelaikyti labai pieningų ožkų. Tokioms ožkoms reikia riboti pašarus, į veną leidžiamas vitaminas D3.
Siūlau Jums būdą gražiai, sveikai ir pasiturinčiai gyventi. Paskaičiuokime :
1. Laikote pinigus banke, negaudami procentų, tuo tarpu nusipirkę mano ūkyje sveikai užaugintą ožką per laktacijos periodą 10 mėnesių primelšite iki 1000litrų pieno
2. 1litras pieno kainuoja apie 7lt. Jūsų pelnas 7000lt.
3. Jeigu gyvenate netoli didmiesčių, turgeliuose už 1litrą pieno gausite po 10lt. Jūsų pelnas 10000lt. Ožkos pieno sūrio kilogramas turgelyje 65lt, varškės – 40lt.
4. Mano ūkyje nusipirkę sukergtą ožką, jau šį pavasarį turėsite savo ožkų bandą, tai yra mažiausiai tris ožkas.
Perkant ožką, siūlau laikytis šių pagrindinių taisyklių :
1.Pirkite tik registruotą ožką. Tokia ožka turi savo gimimo liudijimą : gimimo datą, motinos ir tėvo registracijos numerį, veislės pavadinimą ir kodą. Save gerbiantis ožkininkas neparduoda neregistruotų ožkų. Jeigu nusipirksite neregistruotą ožką, veterinarijos tarnyba gali Jus nubausti administracine bauda.
2.Pasirinkimo laisvė – pats svarbiausias dalykas. Jeigu pardavėjas perša Jums tik vieną ožką, pasvarstykite kodėl. Gal pardavėjas turi tik jam vienam žinomų priežasčių iškišti ožką?
3.Mano ožkų ūkis „CIBO“ gyvuoja jau 20metų. Sukaupiau mokslinių žinių ir praktinės patirties. Todėl galiu jomis pasidalinti su norinčiais auginti ožkas.Tik keturi ožkų ūkiai Lietuvoje : Guldenų, Griciūnų, Vandžiogalos ir mano, Kaišiadorių rajone, - dalyvauja LR Sveikatos Universiteto mokslinėje programoje, tiriant ožkų ligas ir pašarų kokybę.
Pirkėjus konsultuoju genetinės selekcijos, ganymo reguliavimo ir dehelmitizavimo klausimais. Pirkėjus vaišinu originaliu gruzinišku chačepuri.Žr. Nuotrauką.
Savo ūkyje laikausi pagrindinių taisyklių :
a) ožkytes pirmą kartą kergiu subrendusias, t.y. nuo 1,2 iki 1,5 metų amžiaus.
b) ožiai – reproduktoriai yra trijų metų amžiaus. Kergimo paslaugų svetimoms ožkoms jie neteikia.Tokiu būdu ožiai neserga venerinerinėmis ligomis (chlamidioze) ir neturi chromosominių sutrikimų. Šunų augintojai patvirtins, kad tam tikros veislės šuo nors kartą gyvenime sukergęs mišrūnę kalę niekada nebebus grynaveislis reproduktorius, o palikuoniai paveldės tik kai kuriuos tos veislės požymius, t.y. šuniukai nebus grynaveisliai nors ir turės veislės dokumentus.
c) mano ūkyje ožkavedės du mėnesius maitina savo jauniklius pienu. Taip ožiukai įgyja imunitetą.
d) mano ožkos dehelmentizuojamos prieš rują ir atjunkant jauniklius. Todėl jos yra sveikos.
e) kad ožkos būtų produktyvios, nustatau teisingą mityba, kontroliuoju pašarų kokybę, duodu papildus, mineralus, laižalus, vitaminus,mieles, mielasą.
f) mano ūkyje ožkos gyvena natūraliomis sąlygomis, o žiemą jos šeriamos voljeruose, tik naktį miega tvarte, kuriame reguliuoju drėgmę ir šilumą.
Jeigu sudominau, skambinkite tel. 861714675 Jonui Ožkiniui.
P.S. Ožkas melžiame 2 kartus. Kviečiu atvykti į melžimą, matysite, kiek ožkos duoda pieno, tuo pačiu išsirinksite jums patikusią ožkelę. Galiu pasiūlyti selekcines Lietuvos vietinės veislės ožkas, o taip pat Zaneno grynaveislių ožkyčių,nes ūkyje laikau grynaveislius Zaneno ožius ir ožkas. Zaneno ožkos trumpaplaukės, baltos, registruotos veislės kodu Nr.11. Lietuvoje tokių tik keli šimtai. NEREGISTRUOTA OŽKA JOKIOS VEISLĖS NETURI, kaip kiemsargis šunėkas.
Į valkatų, ponų, girtuolių, kvailių ir pavyduolių ( iš dainos žodžių) komentarus neatsakinėju, nes tokiems ožkų neparduodu.
Naujasis Plius.ltParašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su www.plius.lt slapukų politika. Daugiau apie slapukus.
X