Sklypas Klaipėdoje, Centre, Paryžiaus Komunos g.

Sklypai (parduoda, siūlo) Klaipėdoje skelbimas

Kaina, €:1 200 000 €
1 aro kaina:28 037.38 €
Veiksmas:Parduoda
Sklypo plotas:42.80 a
Gyvenvietė:Klaipėda
Mikrorajonas:Centras
Gatvė:Paryžiaus Komunos g.

PARDUODAMAS INVESTICINIS SKLYPAS! KLAIPĖDOS CENTRE - Taikos pr., Paryžiaus Komunos g.

SKLYPAS:
Adresas – Paryžiaus Komunos g. 4, Klaipėda;
Sklypo plotas – 0,4280 ha;
Paskirtis – kita;
Naudojimo būdas – komercinės paskirties objektų teritorijos;
Erdvi automobilių stovėjimo aikštelė (apie 2 000 kv. m);
Valstybinės žemės sklypo nuomos teisės perleidimas;
Visos miesto komunikacijos;
Patvirtintas savivaldybės projektas, fontano ir aikštės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro, modernizavimui. Vaidilos aikštės zona bus sutvarkyta, įrengiant naują dangą, suoliukus, šiukšliadėžes, kitus mažosios architektūros elementus, sutvarkant fontaną, įrengiant naujus žalios vejos plotus ir vaikų žaidimo aikšteles, WI-FI prieigas, naują apšvietimą. Darbai pradedami 2019 m. rudenį.

PASTATAS:
Statybos metai – 1971;
Naudojimo paskirtis – kultūros;
Bendras plotas - 1946 kv. m;
Pagrindinis plotas – 1354 kv. m;
Pastato tūris – 18017 kub. m;
Užstatytas plotas – 1297 kv. m
Mūrinis;
Šiuo metu veikia kelios prekybinės įmonės.

ISTORIJA:
Nebeveikiantis kino teatras „Vaidila“ yra miesto centrinėje dalyje, prie pat pagrindinės, judriausios Klaipėdos gatvės – Taikos. Šalia įsikūrusios parduotuvės („IKI“, „Technorama“ ir kt.), administraciniai biurai. Pastatas yra vienoje iš Klaipėdos aikščių, kuri sovietmečiu buvo svarbi miestiečių kultūrinio gyvenimo dalis. Už rytinėje pastato pusėje esančios aikštelės yra senas ąžuolų parkas, gyvenamieji namai.
Kino teatro projektą paruošė Vykis Juršys 1965 metais. Autorius ieškojo sprendimo kaip socialistinio modernizmo stilistikos objektui suteikti ekspresyvumo bei architektūrinio išraiškingumo. Išryškintas antrasis aukštas bei stiklinės langų juostos buvo viena iš pagrindinių projekto kompozicijos detalių. Toks kino teatro projektas buvo pasirinktas ne tik Klaipėdos „Vaidilai“, bet ir Panevėžio, ir Druskininkų kino teatrams.
1971–1972 metais buvo įgyvendintas klaipėdiečio architekto Ramūno Kraniausko originalių visuomeninių pastatų komplekso projektas. Jį sudarė prekybos centras „Aitvaras“, restoranas „Bildukas“, kino teatras, pirmasis Klaipėdos dangoraižis–viešbutis „Vėtrungė“ ir kiti pastatai. Viduryje aikštės veikė fontanas, kuriame – Dmitrijaus Jefremovo skulptūra „Vaidila, Aitvaras, Bildukas“, išlikusi dar iki šiandien. Buvo išleista atviručių serija. Aikštė ir pastatai aplink ją tapo viena iš Klaipėdos kultūrinių zonų. O klaipėdiečiai prisimena, kad norintys pakliūti į filmo premjeras išsirikiuodavo nuo kino teatro kasų iki paties „Bilduko“.
Už šį projektą architektas Ramūnas Kraniauskas buvo apdovanotas Tarybų sąjungos Ministrų tarybos premija. Visuomeninis kompleksas buvo vienas iš Klaipėdos architektūros pasididžiavimų.

Vaida Embrasaitė-Kaminskienė
Nekilnojamojo turto brokerė
Taikos pr. 32A, Klaipėda
El. paštas: vaida.embrasaite@remax.lt
Mob.: +370 698 83655
Parašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Slapukus galite bet kada atšaukti. Daugiau. Sutinku