Naujausi skelbimai: Grožinė, populiarioji literatūra

Šio skelbimo galiojimo laikas yra pasibaigęs
Vargo kalnas
Tipas:Kita
Kaina, €:8.69 €
Veiksmas:Parduoda
Būklė:Naudota
Leidinio kalba:Lietuvių kalba

Kokybė: Labai geraTai antroji autoriaus knyga apie medicinos specialistų nekasdienišką kasdienybę. Pirmoji „Dievų namai“ tokia pat giliai kabinanti kaip ir ši. Prieš pradedant studijuoti psichiatriją, būtų nusikaltimas neperskaityti šios knygos. Joje groteskiškai vaizduojami pirmieji rezidentūros metai.


Jauni, kupini vilčių pradedantys medikai susiduria su medicinos teorijos pinklėmis ir draudimo, mokesčių labirintuose. Jų pastangos išmokti suprasti žmones ir jiems padėti bergždžios, kolei jie patys nesupranta, kad jų pacientai yra labiau panašūs į juos nei skirtingi. Jie juk žmonės. „Būkite žmogiškas“ – knygoje skamba Maliko, buvusio alkoholiko, besimokinančio rezidentūroje ir vadovavusio laikinai pirmamečiams rezidentams, žodžiai.


Storoje knygoje gausu savianalizės, psichoanalizės. Daugybė vaizdinių, veiksmų, taiklūs apibūdinimai. Monologai ir dialogai giliai smenga tiek į mintis, tiek į širdį. Skaitai ir matai, kad viskas yra tiesiog taip tikra. Psichologijoje įžvelgiu dualizmą ir reliatyvumą. Praktikoje visuomet stengiuosi užmegzti ryšį ir matyti žmogų čia ir dabar. Matyti žmogų tokį, koks jis iš tiesų šią akimirką, atsiribojant nuo visų mokslo teorijų, Nobelio premijų laureatų pasiekimų. Žmogus – unikalus. Tai man parodė humanistinė psichologija... Ši knyga artima mano gyvenimo ir veiklos filosofijai.


Čia nusiviliama: Ribinių, Krotkio, Torno ir kitų teorijomis; vaistais, kurie dar labiau sužaloja nei pagydo; Froido psichoanalize, kur visada atomazgoje (t.y. paskutiniosiomis seanso sekundėmis) žmogus paverčiamas „šiukšle“, t.y. tik seksualinių objektų iškamša; psichoanalitikų pagalba „už uždarų durų“ yra tabu pašaliniams, maskuojanti dažną smurtą ir prievartą prieš moteris, medikams pasiteisinant tuo, kad jos tiesiog pamišėlės ir kita.

Naujasis Plius.ltParašykite savo nuomonę
Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Slapukus galite bet kada atšaukti. Daugiau. Sutinku